Relaterade inlägg på bloggen: (listan skapas automatiskt)
• ”Ska hon dela ut böcker hela natten?”: ”I dag ska jag som sagt åka iväg på en miniturné i Östergötland. Första anhalt är IOGT i Vadstena, klockan 19. Kom gärna och få ert ex av mina gratisböcker! Elliots frågor...”
• Dagens finaste mail: ””Hej Hillevi! Har just sträckläst din bok Kärleksbarnet och vill tacka dig för att du orkar dela med dig av det du varit med om. En djupt gripande historia jag kommer att...”
• Betala för städning?: ”I dag fick jag höra det mest hårresande avslöjandet. En kille berättade att han betalar sin sambo för att städa. Själv tycker han inte att han har tid. ”Betalar du bara för...”
• Fem magiska förstasidor: ”Min man Gunnar har lagt ut fem magiska förstasidor. Med Barack Obamas första dag på jobbet. Det är sådana förstasidor som kan få mig att bli alldeles tårögd. Undrar om jag inte...”
• Mina böcker är billigast på nätet: ””Kalaset gick ju bra! Såklart! Då kan du släppa lite av ångesten nu? Nu har jag läst din blogg ganska länge och slänger mig på alla krönikor av dig jag ser…dags att...”
Så typiskt Borås.
Tidigare inlägg: Hotellfrukost för verkmästaren i magen.
Nästa inlägg: Dagens bryska fars dags-uppvaknande





















{ 1 kommentar… läs den nedanför eller skriv en }
Ja då kände man hur det högg till i magen. Måste vara köplust, shoppingsug, önskelisteviruset. Eller?
K limakteriehaxan´s last blog ..Galoschväder till Fars Dag