Tack för alla grattishälsningar, via blogg och mail. Vi har det lite körigt i kruppträsket just nu, så jag hinner inte maila alla privat. Men ni ska veta att det värmer! Stor kram till er allihop.
Relaterade inlägg på bloggen: (listan skapas automatiskt)
• Dagens finaste mail: ””Hej Hillevi! Har just sträckläst din bok Kärleksbarnet och vill tacka dig för att du orkar dela med dig av det du varit med om. En djupt gripande historia jag kommer att...”
• Efterlysning: Bra barnläkare: ”Hjälp! Vi behöver verkligen få en bra barnläkare till våra barn! Någon som kan ställa en korrekt diagnos och fatta att barn är barn och vuxna är vuxna. Helst på Kungsholmen i...”
• Maria om julångesten: ”Och så här skriver Maria: ”Känner så väl igen mig i det du skriver! Det är först på senare år som jag börjat uppskatta julen, och det ihop med min sambos familj....”
• Privat område: ”Vi pratar om det här med privata kroppsdelar. Elliot har ju blivit sex år och vill inte att någon ska se hans kalsonger när han byter om till badbyxor. ”Mamma, vad är...”
• Mina sköna queerbarn: ”Elliot och Movitz leker mamma, pappa, barn igen. Jag försöker snoka lite. ”Hur leker man då?” ”Vi lekte att mamman var död”, sa Elliot. ”Men var inte Movitz mamma?” ”Jo, men han...”




















{ 2 kommentarer… läs dem nedanför eller skriv en }
Hjälp mig någon ”gammal” läsare av denna blogg och berätta vart gamla inlägg tar vägen? I arkivet finns ju inlägg fr.o.m. september och bakåt, men vart har inläggen från oktober och början av november tagit vägen? Måste jag klicka på någon knapp för att komma åt dem? Eller vänta tills de blir arkiverade?
Tack för svaret!
önskar en ivrig nybörjarbloggläsare..
Nu är arkivet uppdaterat.